FOTO'S

Vrijheidsbeeld (10/2000)


Op deze pagina kan je foto's vinden van:

●  Het vrijheidsbeeld
●  Zuid-Manhattan
●  De achterkant
●  Foto's vanuit de kroon
●  Ellis Island

Eind oktober en eindelijk het ultieme toeristenplaatje! Samen met een vriend vanuit Engeland naar het vrijheidsbeeld:

Het vrijheidsbeeld vanaf de veerboot


Vanaf het vrijheidsbeeld kan je naar twee plateaus. Tegenwoordig is dit gesloten vanwege de aanslagen op het World Trace Center, maar binnenkort heropend. Het eerste plateau is op de sokkel van het beeld, vanwaar deze foto is gemaakt. Het uitzicht is op Zuid-Manhattan met het World Trade Center in het midden en links het Empire State Building.

Uitzicht op Manhattan vanaf het vrijheidsbeeld


Je kan helemaal het vrijheidsbeeld in en naar de kroon. Het duurt ongeveer anderhalf uur voordat je boven bent op een zeer kleine wenteltrap. Niet mijn idee kan ik je melden, maar ja, een gast is een gast. Dus anderhalf uur later mag je 10 seconden op eenplateau van 2 bij 3 meter staan en iemand de verplichte foto laten nemen:

Foto's van de kroon


Je gaat naar het vrijheidsbeeld met een veerboot. Deze meert aan aan de achterkant, vanwaar je het volgende, niet echt flatterende beeld hebt:

De achterkant...


We hadden geen tijd meer om naar Ellis Island toe te gaan, maar wel om het op de foto te zetten. Ellis ISland is waar alle immigranten naartoe gebracht werden voordat ze Amerika binnengelaten werden. Op de achtergrond is New Jersey; Jersey City en Hoboken.

Ellis Island